Kolejny rok bez pomysłów na  udane prezenty na święta? Jeżeli nie chcesz kupować w pośpiechu skarpetek, a kalendarz tygodniowy 2022 ze strony www.taniaksiazka.pl wydaje Ci się zbyt oklepany, koniecznie zajrzyj do księgarni. Wbrew pozorom to właśnie tutaj możesz zaopatrzyć się w upominki dla całej rodziny. Dzisiaj na tapetę bierzemy prezenty dla mężczyzn – tych małych i dużych. Jakie książki są najlepsze?

“Zawsze i wszędzie! Modlitewnik ministranta” – dla syna, bratanka czy siostrzeńca

Ciekawą propozycją pod choinkę będzie książka “Zawsze i wszędzie! Modlitewnik ministranta”. Jest to trafiony wybór szczególnie w przypadku chłopców, którzy już rozpoczęli albo planują rozpocząć służbę przy ołtarzu. Hubert Wołącewicz, autor lektury, umieścił w małej książeczce nie tylko modlitwy, ale również rachunek sumienia, przebieg Mszy Świętej oraz historie dotyczące ważnych patronów ministrantów. Tego rodzaju prezent może zachęcić dzieci do pogłębiania wiedzy na temat tego, co to w praktyce znaczy “być ministrantem”.

“Karykatury chrześcijaństwa”, czyli o prawdziwiej wierze i podróbkach

Ks. Marek Drzewiecki w książce “Karykatury chrześcijaństwa” przedstawia fałszywe wersje chrześcijaństwa, które można spotkać we współczesnym świecie. Czym wiara w Chrystusa zdecydowanie nie jest? Jak identyfikować i demaskować fałszywki? Czym charakteryzuje się prawdziwa wiara? Takie pytania mogą towarzyszyć niejednemu mężczyźnie. Pora sięgnąć po odpowiedzi – zwłaszcza, że ks. Marek Dziewiecki pisze bardzo prostym językiem.

“Mężczyzna na Bożą miarę” w Roku św. Józefa i nie tylko…

Książka “Mężczyzna na Bożą miarę. Rozważania na podstawie Litanii do św. Józefa” Tomasza Nowaka OP, polskiego dominikanina, to poszukiwanie odpowiedzi na ważne pytania o męską tożsamość u św. Józefa. Co to znaczy żyć po Bożemu, w zgodzie ze sobą i prawdziwie po męsku? Jak kochać, przyjmować miłość i zarządzać sobą? Jaka jest rola mężczyzny w świecie i w rodzinie? Jakim się stawać i jak? Szukanie odpowiedzi u św. Józefa, patrona mężczyzn, to dobry kierunek – nie tylko w 2021 roku.